2700sqft? base? if the roof is 35%? 3650 sqft roof. 7% extra for ridges and other wasting, 39 square. cost $150-350 per square. If I do it for myself, $100 for materials, and $100 for labor. If you have someone with an overhead, $350 is reasonable price.
hehe.
所有跟帖:
•
太貴了!俺這,1700 Sq,single,$3500.
-qiaoshe-
♀
(0 bytes)
()
04/17/2012 postreply
21:06:41
•
我這裏也是這樣。加州要多收點才行。
-sweetptt-
♂
(0 bytes)
()
04/17/2012 postreply
21:30:17
•
你那是哪裏呀?原材料全國都差不多吧,工錢少很多?!
-天天好運-
♀
(0 bytes)
()
04/17/2012 postreply
22:26:20
•
在內陸,一般我用麵包付工資。a typical day starts with
-sweetptt-
♂
(155 bytes)
()
04/17/2012 postreply
22:47:08
•
3500 is a good number.
-比花花還花-
♂
(0 bytes)
()
04/18/2012 postreply
00:11:43