Interview Question (part III)

來源: 2010-09-08 19:51:02 [博客] [舊帖] [給我悄悄話] 本文已被閱讀:

An apple costs 20 cents, an orange costs 40 cents and a grapefruit costs 60 cents, how much is a pear? Why?